O Dřevě

Dřevo je přírodní

Dřevo je pokládáno za jeden z nejstarších stavebních materiálů na světě.

Již po staletí se lidé spoléhají na dobré vlastnosti tohoto kvalitního přírodního materiálu. Dřevo je přírodní obnovitelný a za určitých podmínek nevyčerpatelný materiál. Při rekonstrukci se často dá využít velká část dřevěné konstrukce opětovně nebo ji spálit, čímž se přirozený koloběh uzavírá.

Dřevo je zdravé

Dřevo je zdravotně nezávadný stavební materiál. Jsou prokázány blahodárné účinky života se dřevem i čerpání pozitivní energie z něj.

Dřevo je hodnotné

Oblíbenost dřeva ne bezdůvodně přetrvává a míjí všechny stavební styly ovlivněné časem.

Díky použití zdravotně nezávadného stavebního materiálu dosáhnete kvalitního standardu, který natrvalo zvýší hodnotu vaší nemovitosti.

Dřevo je cítit

Dřevo můžeme díky jeho chemickému složení cítit.

Stačí vejít do domu, kde je větší množství dřevěných konstrukcí, dotknout se povrchu dřeva nebo jen lehce přičichnout ke kousku dřeva – určitě každý ihned pozná něco nezaměnitelně přirozeného, hebkého a voňavého.

Dřevo je mnohotvárné

Dřevo tvaruje příroda, růst stromu, a jemu kladené překážky.

My dřevo umíme ručně vytvarovat a nenapodobitelně opracovat tak, že stopy po jednotlivých zásecích sekery a tazích hoblíku budou opravdu jedinečné. Ruční opracování je nejšetrnější tvarování dřeva, kdy každý tah plně respektuje vlákna dřeva a tím prodlužuje životnost a zvyšuje jeho pevnost.

Dřevo je malované sluncem

Stačí ponechat čerstvě opracované dřevo na slunci a již po několika hodinách je patrné zlátnutí dřeva. Tohoto efektu se dá využít v náš prospěch. Je to přírodní zbarvování dřeva, které získává přirozený odstín teplých barev.

A zbarvení, které nedokáže slunce je možné získat přírodními nátěry.